Aktualne trendy w branży – sprawdź popularne treści

Jak sprawdzić najpopularniejsze posty w branży? Jakie są nadchodzące trendy?

Jeśli prowadzisz biznes, który szybko się zmienia, śledzisz nowinki, popularny content, to to narzędzie będzie dla Ciebie idealne. Przetestowałam je, aby pokazać Ci jego funkcje. Przez tydzień możesz korzystać za darmo z szerokiego dostępu funkcji. Przez ten czas możesz dogłębnie przeanalizować, jakie typy treści cieszą się zainteresowaniem i na tej podstawie ustalić strategię content marketingu (marketingu treści). A jakie są to funkcje?

Analiza treści w ciągu ostatnich 24 h, tygodnia, miesiąca, roku i więcej

Buzzsumo grupuje publikowane treści w zależności m.in. od daty dodania. Przydatne jest to dla ustalania strategii długoterminowej (polecam wtedy brać pod uwagę szerszy zakres czasu). Oprócz tego możesz ustawić inne filtry – język, kraj, typ rynku (B2B), rodzaj treści.

Real Time Marketing, czyli aktualnie na topie

Real Time Marketing polega na tym, że obserwujemy, co jest aktualnie głośno omawiane, co jest na topie i dopasowujemy swoje treści do tych tematów. W Buzzsumo możemy wykorzystać to na dwa sposoby – sprawdzać trendy w swojej dziedzinie (wtedy wyszukujemy treści publikowane w ciągu 24 h) lub ogólne – do tego służy zakładka “Trending Now”. Pokazuje ona, o czym aktualnie się rozmawia, co wywołuje zainteresowanie. Jest ona podzielona na kategorie, w których możemy znaleźć popularne posty i statystyki zaangażowania.

Jakie kanały są najodpowiedniejsze dla Twojego contentu?

To również możesz sprawdzić. Wyszukując po słowach kluczowych, pokazuje Ci się zaangażowanie w różnych kanałach – Facebook, Twitter, Pinterest, Reddit. Możesz przeanalizować, które typy i tematy warto publikować w konkretnym miejscu. Buzzsumo umożliwia także sortowanie ze względu na te kategorie lub ogólne podsumowanie zaangażowania na wszystkich z nich.

Buzzsumo – podsumowanie narzędzia

Proponuję każdemu przetestować to narzędzie. W bezpłatnej 7 dniowej opcji, można znaleźć wiele inspirujących nas informacji, które pomogą nam w tworzeniu kolejnych treści.