Edytowalny pdf – jak stworzyć pdf z polami do edycji

Kiedy przygotowujesz lead magnet (prezent za zapis na newsletter), ćwiczenia do kursu online, interaktywny e-book, zastanawiasz się, jak sprawić, by był on atrakcyjny dla odbiorcy. Dzisiaj zdradzę Ci jeden ze sposobów – to interaktywny pdf z możliwością wpisywania tekstu i odhaczania zadań itp.

Interaktywny PDF – przykład dobrego zastosowania

Edytowalny PDF jest świetny, gdy tworzysz checklisty, ćwiczenia, miejsca na notatki. Można z nich korzystać bez drukowania – wystarczy pobrać Twój plik i można go wypełnić na komputerze lub telefonie.
Do takiego pliku możesz także dodać linki – np. po kliknięciu w ikonę FB, możesz odesłać na swój fanpage. Ta funkcja może Ci się przydać, jeśli w swoich PDFach odsyłasz do szczegółowych materiałów rozwijających Twój temat.

Jak stworzyć pdf z polami do edycji – poznaj darmowe narzędzie online

To narzędzie może nie zachwyci Cię swoim interfejsem, ale spełni wszystkie te funkcje z przykładu powyżej. Nazywa się PDFescape. Spokojnie wystarczy Ci wersja darmowa 🙂

Jeśli chcesz zobaczyć, jak korzystać z tego narzędzia, zobacz film powyżej. A jeśli jesteś głodny(a) kolejnych narzędzi marketingowych, to znajdziesz je tutaj.