Oryginalny post na FB – łatwiejszy niż myślisz

Każdy z nas chce tworzyć ciekawe, przyciągające treści na facebooku. Jednak zwłaszcza, gdy dużo i często publikujemy, po pewnym czasie zaczyna brakować nam pomysłów. Dzisiaj przedstawię Ci jeden sposób na oryginalny post, który przyciąga uwagę odbiorców.

Post, który przyciąga uwagę

Cały sekret tkwi w tym, że mało firm publikuje posty karuzele. A w dodatku karuzele, gdzie każdy kafelek tworzy kolejny element grafiki! Tego się nie spotyka często, bo post wydaje się być bardzo czasochłonny. Nic bardziej mylnego! Możesz wykonać go w kilka minut. Dla zobrazowania zobacz moją wersję:

Jak stworzyć taki kreatywny post krok po kroku

Aby wykonać post karuzelę, w której każdy kafelek tworzy jedną spójną całość, najpierw musimy zastanowić się, z ilu elementów będzie się ta nasza grafika składała. Później tworzymy w Canvie (a jakże!) całą grafikę i tniemy ją na części, używając
https://www.imgonline.com.ua/cut-photo-into-pieces.php

Całość przedstawiam na filmie:

Wykorzystanie menagera reklam w publikacji posta

Kolejnym sekretem jest to, że tego typu posta nie stworzymy po prostu na fanpage’u. Wykorzystujemy do tego celu meneger reklam, tworzymy reklamę z postem karuzelą, reklamę wyłączamy, a post nam zostaje. Teraz wystarczy go opublikować na fanpage’u. Jak to zrobić, pokazuję w kolejnej OPTYradzie.

Film nie ma najlepszej jakości, ale wartość merytoryczna powinna Ci to wynagrodzić 🙂