Skróć link – bezpłatne narzędzie i jego funkcje

Jak wykorzystać skracanie linków?

1. Krótki, przejrzysty link z naszym tekstem

Dzięki narzędziu bit.ly pozbędziemy się długiego adresu url, który może:

  • być nieczytelny dla naszego odbiorcy,
  • odwracać uwagę od tekstu, który opisuje link,
  • zajmować niepotrzebnie miejsce i wydłużać posty lub reklamy.

(czy wiesz, że… Taki link możesz wkleić do posta, a kiedy zobaczysz pogląd opublikowanego artykułu, możesz usunąć link, dalej przekierowując do strony?)

Dodatkowo skracanie linków umożliwia dodanie im naszej nazwy (jeśli jest wolna), zostawiając tylko bit.ly. Np. bit.ly/PrzykladZastosowania

2. Badanie statystyk linku

Korzystanie z narzędzia bit.ly umożliwia także sprawdzenie, ile wejść generuje dany link (w ujęciu dziennym lub łącznym). Dowiadujemy się także więcej o naszych odwiedzających – z jakiego źródła ruchu pochodzą oraz w jakim kraju się znajdują. Aby korzystać z tej funkcji, należy być zalogowanym (bezpłatnie!).

3. Testowanie różnych typów postów

Ostatnio jedna z moich odwiedzających zapytała mnie, czy lepsze jest dodanie linku w poście (gdy FB ogranicza zasięgi w takich przypadkach), czy w komentarzu (ograniczona widoczność dla fanów). Nie ma innego rozwiązania niż przetestowanie. W tym celu idealne jest bit.ly, które dokładnie powie nam, jaki rodzaj publikacji generuje więcej wejść.

4. Dowiesz się, jak sprawdzić ilość wejść na stronę konkurencji

Jeśli Twoja konkurencja korzysta z bit.ly możesz sprawdzić liczbę wejść w ich linki. Niewiele osób wie, ale kiedy do adresu bit.ly dodasz “+” wyświetlą Ci się dane, nawet jeśli nie Ty stworzyłeś dany link. Przykład: bit.ly/StronaKonkurencji+